Resultater Aakirkebyløbet den 5. august 2016

Aakirkebyløbet        
Resultatliste Aldersklasser      
Placering Startnr Navn Årgang. Klub Tid
Børneløb          
Piger 2002-2004        
1. 87 Alma Kjøller Jensen 2003 Viking Atletik 08:56
2. 172 Josephine Singleton 2002 Nyvest 10:15
3. 143 Anna Seerup 2002 Aakirkeby 11:04
4. 30 Celine Svinding 2002 BFI 11:37
5. 25 Celina Boss Rasmussen 2004 Viking Atletik 12:14
6. 134 Emma Sjøberg Wolff 2004 Aarhus 1900 12:14
7. 40 Lærke Lund 2004 Pedersker 13:46
8. 138 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik 16:44
Piger 2005-2007        
1. 24 Freja Boss Rasmussen 2005 Viking Atletik 10:04
2. 67 Hannah Enkels 2005 Belgium 11:12
3. 58 Matilde Juul Christensen 2006 Viking Atletik 11:45
4. 70 Nana Strand 2006 Aakirkeby 12:37
5. 93 Annika Iversen 2006 Andebølle 12:49
6. 124 Kamille-My Bak Madsen 2005 Svaneke 13:01
7. 103 Freya X 2005 Aakirkeby 13:27
8. 170 Vilma Andersen 2007 gudhjem 14:39
9. 133 Sofie Sjøberg Wolff 2006 Aarhus 1900 14:40
10. 13 Vilma Grønnegaard 2007 Gentofte 14:52
11. 77 Hanna Bjørk 2007 Team Lio 15:42
12. 74 Sofie Harvest 2005 Frederikssund 16:25
13. 10 Emma-Sofie Gad 2007 Bodilsker 17:59
14. 179 Sofie Burkal 2007 Farum 22:05
15. 178 Julie Hammer 2007 Farum 22:05
16. 142 Nilas Bo Nielsen 2007 Aakirkeby 23:38
17. 100 Lærke X 2006 Vestermarie 24:20:00
Piger 2008-2012        
1. 108 Maria Mai Pedersen 2008 FRITO 13:53
2. 15 Viola Grønnegaard 2009 Gentofte 14:52
3. 113 Katrine Olivia Olsen 2009 Rønne 15:22
4. 9 Ida-Maria Gad 2011 Bodilsker 18:13
5. 173 Karla Skou-Larsen 2008 Svaneke 20:01
6. 6 Clara Maan Andersen 2010 Frederikshavn 20:15
7. 51 Mathilde Thunø 2008 Vestermarie 21:31
8. 83 Alba X 2008 Amager 22:06
9. 147 Melua Finne 2008 Aakirkeby 22:06
10. 180 Emmanuelle Burkal 2009 fa 22:07
11. 127 Maja Jørgensen 2009 Aakirkeby 22:19
12. 174 Nanna Skou-Larsen 2010 Svaneke 22:34
13. 81 Vilja Møller 2011   22:37
Drenge 2002-2004        
1. 26 Lukas Iversen 2003 SÅN 08:28
2. 104 Marius Madsen 2004 AAIF 09:14
3. 89 Markus Blem Ibsen 2002 Viking Atletik 09:15
4. 21 Rasmus Hansen 2003 Viking Atletik 09:21
5. 91 Christoffer Søberg 2004 Andebølle 10:04
6. 132 Mathias Jessen 2004 Strandløberne 11:22
7. 109 Filip Kofoed 2003 AAIF 11:25
8. 110 Frederik Kofoed 2004 Midtbornholm 11:25
9. 48 Frederik Hansen 2004 Rønne 11:36
10. 71 Benjamin Strand 2004 Aakirkeby 12:12
11. 84 Magnus Madvig Hansen 2004 Midtbornholm 12:12
12. 95 Kimbre Husebye 2004 Rønne 12:58
13. 163 Nicolai Mortensen 2004 Aakirkeby 13:38
14. 50 Jonathan Thunø 2004 Vestermarie 16:38
15. 96 Lau Jensen 2004 hvam 17:03
16. 141 Tino Emil Nielsen 2002 Aakirkeby 20:21
17. 117 Victor Jensen 2004 Aakirkeby 23:02
Drenge 2005-2007        
1. 27 Matthew Thorsen 2005 Elkins Park, PA USA 10:07
2. 45 Kjell Molitor 2006 Dhron 10:42
3. 171 Oliver Riis Jensen 2006 BFI 10:47
4. 149 Tobias Holst 2007 Aakirkeby 11:45
5. 106 Silas Madsen 2007 Nexø 11:45
6. 68 Ward Enkels 2007 Belgium 11:55
7. 97 August Glimberg 2006 BFI 12:17
8. 162 Magnus Lund Pedersen 2007 BFI 12:17
9. 131 Johannes B. Jessen 2006 Strandløberne 12:37
10. 115 Andreas Koefoed 2006 Aakirkeby 12:40
11. 82 Jonas Kaas 2005   12:57
12. 53 Rune Nielsen 2005 Ordrup 13:01
13. 125 Noah Bak Madsen 2007 Svaneke 13:02
14. 14 Rasmus Grønnegaard 2007 Lyngby 13:24
15. 16 Mads Grønnegaard 2005 Lyngby 13:25
16. 139 Christoffer Andersen 2007 Viking Atletik 13:34
17. 120 Julius Marker Beyer 2005 SÅN 13:56
18. 46 William Funch Nielsen 2007 Rønne Privatskole 14:13
19. 47 Joshua Hjorth Hansen 2007 Rønne 14:13
20. 90 Gustav Ellekjær 2006 Friskolen Østerlars 14:39
21. 161 Frederik Pihl-Nielsen 2006 AAIF 16:46
22. 37 Bertram Dalgaard 2007 Friskolen Østerlars 17:09
23. 151 Noah Støvring 2006 Aakirkeby 18:10
24. 59 Rasmus Andersen 2006 Greve 21:00
25. 145 Andreas Ipsen 2006 Østermarie 22:56
26. 119 Magnus Jensen 2006 Aakirkeby 22:56
27. 118 August Jensen 2006 Aakirkeby 22:57
28. 140 Markus Andersen 2007 Aakirkeby 23:40
29. 164 Tobias Mortensen 2006 Aakirkeby 25:36:00
30. 128 Tobias Brandt Pedersen 2005 Aakirkeby 30:32:00
31. 114 Anton Koefoed 2007 Aakirkeby 33:54:00
32. 79 Shawn Sørensen 2007 Aakirkeby 33:54:00
Drenge 2008-2012        
1. 44 Karl-Emil Kjær Pellgren 2009 Sahara Byg 12:12
2. 62 Hjalmar Peixoto 2008 Sweden 13:22
3. 92 Casper Søberg 2009 Andebølle 14:10
4. 135 Felix Sjøberg Wolff 2009 Aarhus 1900 15:22
5. 176 Jonatan Hokkaj 2009 Espoo, Finland 15:30
6. 107 William Pedersen 2010 Åvang 16:20
7. 136 Gabriel Egede Hansen 2010 Rønne 16:40
8. 52 Nicklas Thunø 2010 Vestermarie 16:48
9. 72 Silas Strand 2009 Aakirkeby 17:41
10. 121 Magnus Marker-Beyer 2008 SÅN 17:55
11. 60 Emil Andersen 2009 Greve 17:59
12. 158 Anton Bell 2009 Rønne Privatskole 18:09
13. 8 Jacob Roed 2010 Tejn 20:14
14. 7 Tobias Roed 2012 Tejn 22:43
15. 165 Sebastian Mortensen 2009 Aakirkeby 22:59
16. 99 Linus Engmann 2012 Aakirkeby 27:28:00
17. 144 Viktor Ipsen 2009 Østermarie 30:32:00
Voksenløb        
Kvinder          
1. 203 Ida Lind-Holm 1995 Aakirkeby 23:08
2. 188 Christina Therkelsen Skou 1975 SÅN 24:19:00
3. 233 Ida Terp Sørensen 2003 Rønne 25:18:00
4. 17 Linda Kjøller 1985 Strandløberne 26:17:00
5. 187 Miriam Asvarisch 1951 Viking Atletik 26:42:00
6. 196 Helle Buus 1957 ØB-Atletik 27:28:00
7. 214 Tina Lund 1971 Nyvest 27:59:00
8. 122 Christine Giesbers 1963 Tyskland 28:10:00
9. 199 Conny Hansen 1959 Viking Atletik 28:19:00
10. 207 Lisbeth Lien 1975 Rønne 28:26:00
11. 111 Eliane Eicher 1976 Switzerland 28:29:00
12. 235 Louise Kristensen 1993 Rønne 28:35:00
13. 63 Anna Peixoto 1979 Sweden 29:05:00
14. 35 May Hamre Nielsen 1961 Fevik, Norge 29:18:00
15. 210 Sahra Munch Holm 1997 KNIF 29:42:00
16. 43 Sarah Juul Dalgaard 1973 Friskolen Østerlars 29:58:00
17. 225 Lene Holm 1958 Strandløberne 30:30:00
18. 226 Lene Blem Dahl 1961 Sorthat 30:54:00
19. 219 Louise Kowsky 1986 TIF 31:05:00
20. 2 Lene Bangsgaard 1958 TræningsGlæde ved Pernille Uhrbrand 31:10:00
21. 212 Annette Mortensen 1958 Aakirkeby 31:12:00
22. 213 Gitte Andreas 1979 Aakirkeby 31:13:00
23. 1 Pia Folvig 1971 Greve 31:13:00
24. 206 Mette Gude 1972 Rønne 31:23:00
25. 218 Britta Lund 1960 Viking Atletik 31:27:00
26. 201 Linda Mogensen 1963 Strandløberne 31:43:00
27. 216 Irene Pedersen 1947 Nyvest 31:47:00
28. 222 Søs Ipsen 1978 Aakirkeby 32:39:00
29. 198 Lissi Skovgaard 1965 Strandløberne 32:47:00
30. 211 Susanne Pihl 1959 Nyvest Skytteforening 32:53:00
31. 98 Melanie Lundh 1994 Aakirkeby 33:11:00
32. 76 Heidi Harvest 1976 Frederikssund 34:55:00
33. 112 Frin Moloney 1979 Canada 35:43:00
34. 137 Julie Andersen 2000 Viking Atletik 36:57:00
35. 5 Bitten Christiansen 1946 Viking Atletik 37:08:00
36. 54 Ingefred Svensson 1939 Nyvest 38:10:00
37. 116 Gitte Koefoed 1967 Aakirkeby 40:48:00
Herre          
1. 148 Debrom Adhandm 1993 Nyvest 18:37
2. 195 Fissaha Tesfe 1987 Nyvest 19:16
3. 146 Biniam Arob 1994 Nyvest 19:21
4. 49 Lasse Kure Hansen 1996 Viking Atletik 19:26
5. 185 Tonny Pedersen 1978 Viking Atletik 19:39
6. 177 Nikolaj Mortensen 1995 Nyvest 19:43
7. 191 Mathias Kristensen 1994 Holstebro 19:51
8. 183 Jeppe Friis Henriksen 1994 Kirkens Korshær 19:53
9. 237 Jacob Seerup Kirkeby 2000 Nyvest 20:10
10. 166 Frezgi Glmicael 1989 Nyvest 20:16
11. 167 Mengstab Welday 1992 Nyvest 20:17
12. 126 Mads Bak Madsen 1975 SÅN 20:23
13. 189 Stig Bech 1966 SÅN 20:58
14. 168 Muiue Tastamariam 1989 Nyvest 21:27
15. 215 Ben Woodhams 1970 Nyvest 21:39
16. 73 Mikkel Mortensen 1975 Aakirkeby 21:55
17. 221 Frederik Juhl 1995 Allinge 21:57
18. 156 Hassin Ghalandary 1997 Asyl Centeret 22:16
19. 175 Christian Carl 1990 København 22:25
20. 42 Mogens Madsen 1964 Dueodde 22:52
21. 31 Henrik Kofoed Nielsen 1958 SÅN 23:19
22. 69 Wouter Enkels 1974 Belgium 23:24
23. 194 Anders Harboe Pihl 1989 Kalbyløberne 23:33
24. 192 Hans Hansen 1960 Lehnsgaard Rapsolie 23:52
25. 155 Muhamd Ali 1997 Asyl Centeret 23:55
26. 193 Jesper Lund 1977 Viking Fodbold 23:58
27. 229 Jacob Pedersen 1980 Viking Atletik 24:04:00
28. 230 Steffen Kristensen 1977 TIF 24:11:00
29. 12 John K. Street 1952 Viking Atletik 24:30:00
30. 234 Kåre Grøndahl 1968 Østermarie 24:53:00
31. 202 Stefan Lind-Holm 1963 Aakirkeby 24:56:00
32. 227 Henrik Debel 1970 Vestermarie 25:10:00
33. 232 Poul H. Sørensen 1966 BVI 25:18:00
34. 209 Povl Holm 1960 RBK 25:22:00
35. 129 Mogens Jessen 1971 Strandløberne 25:49:00
36. 231 Benny Holm 1956 Viking Atletik 25:51:00
37. 190 Erik Kristensen 1966 Holstebro 25:55:00
38. 33 Jan Holm 1952 Muleby 26:11:00
39. 184 Michael Ovesen 1964   26:13:00
40. 28 Jan Jensen 1943 Viking Atletik 26:16:00
41. 200 Brian Pihl 1990 Aakirkeby 26:33:00
42. 38 Flemming Kofoed Nielsen 1961 Viking Atletik 26:42:00
43. 65 Raul Peixoto 1973 Sweden 26:42:00
44. 204 Klaus Pæsen 1970 Svaneke 27:24:00
45. 11 Mogens Gad 1973 Bodilsker 27:38:00
46. 208 Ulf Førsteliin 1969 Viking Atletik 27:49:00
47. 224 Jesper Plum 1975 Nyker 28:15:00
48. 123 Gesbers Berthold 1959 Tyskland 28:31:00
49. 157 Nemat Dahimi 1997 Asyl Centeret 28:37:00
50. 153 Abdula Mativ Rahmani 1967 Asyl Centeret 28:44:00
51. 78 Daniel Bjørk 1971 Team Lio 28:45:00
52. 41 Birger Steenberg 1952 Nyvest 29:04:00
53. 61 Ole Andersen 1973 Greve 29:14:00
54. 205 Louie Howardsen 2001 Svaneke 29:15:00
55. 186 Birger Pilegaard 1961 Viking Atletik 30:05:00
56. 220 Dennis Hansen 1987 Klemensker 30:21:00
57. 86 Michael Larsen 1975 Rutsker 30:39:00
58. 75 Niels Harvest 1976 Frederikssund 30:51:00
59. 29 Ole Nielsen 1966 Viking Atletik 31:19:00
60. 34 Tone Thunberg 1975   31:40:00
61. 154 Rahaza Mohammdy 1975 Asyl Centeret 32:19:00
62. 197 Leo Skovgaard 1963 Strandløberne 32:42:00
63. 55 Kurt Ibsen 1963 Grinsted Løbeklub 33:50:00
64. 80 Lasse Jensen 1952 Viking Atletik 34:00:00
65. 228 Holger Kofoed 1956 Strandløberne 35:36:00
66. 181 Kasper Mortensen 2001 Nyvest 35:53:00
67. 182 Konrad Mortensen 1968 Nyvest 36:19:00
68. 3 Kjeld Berggren 1941 Viking Atletik 37:10:00
69. 223 Mohamad Zahir Jargd 1991 Aakirkeby Røde Kors 40:29:00
Antal deltager: 210