Sportigan løbet 2014 resultater

Fredag aften afholdt AAIF og Sportigan et grand prix løb på 3 km for børn og 6 km for voksne.
Løbet blev afviklet i samarbejde med SYTE og Late night i Aakirkeby, Sportigan og AAIF. TIF stod for tidtagning. Der var flotte præmier til vinderne som var sponseret af Sportigan og mange af butikkerne i byen havde givet et gavekort som blev udtrukket på deltager numrene. En god lun aften med mange glade mennesker.
Herre
1 121 Alex Mogensen, SÅN 1994 00:18:25
2 73 Alexander Pedersen 1993 00:19:45
3 170 Asbjørn Madsen, Aakirkeby 1990 00:19:46
4 100 Mads Bak Madsen, SÅN 1975 00:20:24
5 110 Andreas Munch, TIF 1989 00:21:08
6 71 Thor Woodhams Lund, Nyvest 1998 00:21:18
7 167 Anders Christensen, K. Nyborg Hansen 1988 00:21:19
8 163 Anders Boye 1987 00:21:34
9 116 Claus Munch Jørgensen, Nyvest 1967 00:21:51
10 60 Nikolaj Mortensen, Nyvest 1995 00:21:56
11 111 Frederik Juhl, Allinge 1995 00:21:58
12 21 Allan Jensen, TIF 1975 00:21:58
13 44 Heine Larsen, ØIF 1973 00:22:02
14 108 Erik Jessen, Aakirkeby 1990 00:22:05
15 92 Snøvsen Stauning, Sankelstøn 1972 00:22:12
16 37 Søren Clausen, ØIF 1961 00:22:29
17 11 Kevan Singleton, Nyvest 1989 00:22:50
18 12 John Singleton, Nyvest 1965 00:22:57
19 133 Flemming Johansen, TIF 1968 00:23:08
20 49 Jesper Markussen, Nyvest 1974 00:23:08
21 95 Kristoffer Munch, Aakirkeby 1976 00:23:09
22 38 John K. Street, Viking 1952 00:23:12
23 3 Kim Ole Kowsky, SÅN 1960 00:23:13
24 40 Morten Kamper Mathiasen, Gentofte 1971 00:23:17
25 43 Henrik Kofoed, Nielsen, SÅN 1958 00:23:18
26 79 Thomas Bejrregaard, København 1987 00:23:21
27 15 Flemming Pihl, Aakirkeby 1963 00:23:33
28 164 Mogens Madsen, Dueodde 1964 00:23:34
29 34 Lukas Gildhoff, Hasle 1996 00:23:38
30 158 Leo Skovgaard, Bh. Forsyning 1963 00:23:39
31 134 Allan N. Larsen, Plankebøf 1975 00:23:39
32 93 Jørn Koefoed, SÅN 1961 00:23:41
33 4 Casper Due Jensen, Østermarie 1975 00:23:42
34 162 Steffen Anker, TIF 1958 00:23:45
35 157 Knud Kofoed, ØB 1962 00:23:46
36 124 Mads Jensen, Rønne 1976 00:23:47
37 139 Ib Rasmussen, Rønne 1961 00:23:50
38 131 Flemming Mogensen, ØB 1962 00:23:57
39 144 Finn Erik Bak, Viking 1960 00:24:14
40 141 Jan Petersen, Mekonomen 1965 00:24:26
41 129 Torben Kofoed-´Nielsen, Viking 1965 00:24:29
42 56 Jan Poulsen, Tri Club DK 1991 00:24:31
43 23 Jan Holm, Muleby 1952 00:24:50
44 106 Michael Ovesen, Viking 1964 00:24:54
45 76 Claus Clausen, Viking Atletik 1963 00:25:03
46 156 Michael Andersen, BCC 1964 00:25:05
47 165 Benny Holm, Viking 1956 00:25:21
48 47 Victor Ravnkilde Kristensen, Østre Lindet 1999 00:25:21
49 169 MB Nielsen, MFMB 1975 00:25:34
50 10 Keld Lundgaard Christensen, ØB 1959 00:25:52
51 17 John Berlin, Nyvest 1951 00:25:57
52 151 Jan Jensen, Viking 1943 00:25:57
53 22 Jørgen Ole Trasborg, Viking 1987 00:26:00
54 130 Flemming K. Nielsen, Viking 1961 00:26:02
55 154 Ole Ib Boskov, Rønne 1970 00:26:10
56 138 Jens Westh, BRK 1949 00:26:10
57 27 Jørgen Kirkeby, Nyvest 1963 00:26:19
58 104 Jorg Winter 1963 00:26:20
59 48 Henrik Kofoed, Rønne 1975 00:26:24
60 153 Michael Hjernø, Viking 1974 00:26:33
61 29 Theis A. Jørgensen, Viking 1984 00:26:43
62 122 Jesper Mogensen, Strandløberne 1959 00:26:43
63 67 Jacob Drejer, Randers 1998 00:27:19
64 77 Michael Larsen, Nexø 1975 00:27:20
65 109 Christian Jessen, Aakirkeby 1993 00:27:25
66 9 Jesper Høegh Hansen, Aakirkeby 1982 00:27:26
67 143 Kim Kreiberg Larsen, Hedehusene 1975 00:27:37
68 91 Thomas Støvring, ÅB 1974 00:27:48
69 102 Johnny Paulsen, Værløse 1959 00:27:55
70 19 Carl-Otto Toudal, Nyvest 1946 00:27:57
71 125 Brian Folkmann, NB Bornholm 1983 00:27:58
72 159 Jørn Larsen, Klemensker 1962 00:28:35
73 126 Ole Nielsen, Viking 1966 00:29:01
74 30 Viggo Andreas Andersen, Rønne 1948 00:29:11
75 128 Hans Ole Bech, Nyvest 1957 00:29:24
76 96 Birger Pilegaard 1961 00:29:28
77 168 Ole Holm, Nexø 1949 00:29:32
78 136 Michael Christensen, Nyvest 1970 00:29:36
79 46 Jens Bloch Jensen, Østre Lindet 1967 00:30:02
80 90 Carsten W. Jørgensen, Rønne 1986 00:30:23
81 7 Preben Madsen, Nyvest 1966 00:30:27
82 32 Rasmus Ipsen, Valby 1982 00:30:46
83 174 Christoffer Cain Hansen, Aakirkeby 1995 00:31:04
84 175 Graham Cain, Aakirkeby 1952 00:31:07
85 82 Anders Krabbe Gadegaard, TIF 1965 00:31:56
86 99 Michael Wennerstrøm, Tejn 1975 00:32:13
87 63 Lasse Jensen, Viking 1952 00:32:13
88 135 Ivar Bilenberg, Plankebøf 1948 00:32:16
89 101 Karsten Hartvig, Vanløse 1954 00:32:23
90 50 Jørgen H. Frederiksen, FAXE 1979 00:32:34
91 52 Flemming Hansen, Sommer Radio & TV 1972 00:32:50
92 118 Ralph Pedersen, Rønne 1970 00:33:39
93 173 Holger Kofoed, Strandløberne 1956 00:33:41
94 61 Jesper Mortensen, Nyvest 1997 00:34:15
95 62 Konrad Mortensen, Nyvest 1968 00:35:09
96 53 Frank Sørensen, Åkirkeby 1966 00:37:25
 
Kvinder
1 147 Christina Skou, Svaneke 1975 00:23:01
2 20 Lene Nissen Jensen, TIF 1969 00:24:32
3 98 Annette Bidstrup, Viking 1963 00:24:42
4 75 Lucy Woodhams, Bristol 1969 00:24:44
5 81 Miriam Vibe Sode, Viking 1999 00:24:59
6 35 Annette Ries Petersen, Rønne 1964 00:25:03
7 84 Christina, Viking 2000 00:25:07
8 72 Josephine Mortensen 1994 00:25:20
9 13 Kathrine Elfang, Team Gazelle 1979 00:25:46
10 68 Karen Cort, Viking 1995 00:25:53
11 69 Ulla Nielsen, Viking 1964 00:25:56
12 80 Nanna Vibe Sode, Viking 1992 00:26:01
13 161 Gitte Sloth, Poulsker 1966 00:26:02
14 145 Katrine Køhlert, Aakirkeby 1997 00:26:23
15 25 Tanja Hulgaard Petersen, Rønne 1982 00:26:27
16 33 Else Jørgensen, Viking 1950 00:26:53
17 117 Mie Munch Jensen, Nyvest 1996 00:26:54
18 107 Miriam Asvarisch, Viking 1951 00:26:58
19 74 Tina Lund, Nyvest 1971 00:27:02
20 171 Camilla Høj Madsen, Aakirkeby 1988 00:27:15
21 140 Tina Elleby, Svakene 1967 00:27:39
22 86 Camilla Frederiksen, Muleby 1999 00:27:53
23 112 Bongkot Jørgensen, Rønne 1973 00:28:03
24 39 Julie Stegmann, Stegmanns yngste yngel 1990 00:28:10
25 137 Baiba Hedegaard, Aakirkeby 1969 00:28:11
26 41 Helga Grønnegaard, Gentofte 1975 00:28:13
27 45 Heidi Larsen, ØIF 1978 00:28:17
28 24 Ann-Doritt Petersen, ÅIF 1975 00:28:55
29 5 Charlotte Bjørnhof, Nyvest 1967 00:29:09
30 149 Helle Møller Olsen, SÅN 1957 00:29:22
31 166 Signe Jensen, Viking 1962 00:29:24
32 127 Sanne Klemmesen 1964 00:29:31
33 120 Stephanie Skram, Aakirkeby 1994 00:29:37
34 132 Lene Blem Dahl, Sorthat 1961 00:29:42
35 36 Sui Sørensen, Østermarie 1991 00:30:26
36 142 Charlotte Funch, Nexø 1971 00:30:33
37 31 Pernille Juul, Valby 1987 00:30:46
38 85 Camilla Stanley Svansson 1981 00:30:47
39 83 Gitte Andreas, Aakirkeby 1979 00:30:55
40 78 Karina Dahl Pedersen, Nylars 1996 00:31:09
41 172 Lene Holm, Strandløberne 1958 00:31:16
42 115 Kirsten Munch, Viking 1959 00:31:22
43 89 Linette Pedersen, Nexø 1995 00:31:33
44 97 Kamilla Bidstrup, Rønne 1994 00:31:37
45 42 Kirsten Kyndesen, Nyvest 1965 00:31:43
46 148 Irene Pedersen, Viking 1947 00:31:46
47 26 Lone Glud, SÅN 1952 00:31:52
48 8 Dorthe Kok Madsen, Nyvest 1969 00:31:53
49 51 Freja Andersen, Sommer Radio & TV 2000 00:32:09
50 114 Annette Mortensen, Viking 1958 00:32:13
51 123 Linda Mogensen, Strandløberne 1963 00:32:16
52 113 Britta Lund, Viking 1958 00:32:27
53 103 Hanne Riis, ØB 1954 00:32:37
54 28 Susanne Pihl, Nyvest Skytteforening 1959 00:32:41
55 65 Line Rosenbæk, Aakirkeby 1977 00:32:43
56 16 Camilla Pedersen, Rønne 1971 00:32:53
57 146 Evy Nielsen, Nyvest 1952 00:33:07
58 70 Anette Andersen, Lobbæk, 1977 00:33:23
59 119 Marianne Mortensen, Rønne 1969 00:33:39
60 57 Winnie Sonne, Nyvest 1972 00:33:53
61 59 Jannie Jacobi Ottesen, Sparta 1966 00:34:22
62 58 Emma Amalie Lomholt, KBH. 1994 00:34:28
63 55 Ingefred Svensson, Nyvest 1939 00:35:13
64 18 Jeanette Werner, Nyvest 1950 00:36:21
65 87 Jeanet Mortensen, Rønne 1967 00:37:11
66 54 Kristina Low   00:37:24
67 14 Bitten Christensen, Viking 1946 00:37:33
68 155 Gitte Kofoed, Åkirkeby 1967 00:38:02
 
Drenge 2000-2002
1 296 Andreas Blem Ibsen, Stenseby 2000 D00-02 00:11:48
2 288 Jacob Seerup Kirkeby, Nyvest 2000 D00-02 00:11:51
3 317 August Sørensen, Viuking 2001 D00-02 00:12:24
4 346 Kristoffer Brandt, Rønne 2001 D00-02 00:13:11
5 348 Mike, Åkirkeby 2002 D00-02 00:14:18
6 331 Nicolai Andersen, Lobbæk 2002 D00-02 00:14:25
7 349 Niels Garrani, Tejn 2000 D00-02 00:14:29
8 347 Iah, Åkirkeby 2001 D00-02 00:14:30
9 334 Stanley Hamilton-Woodhams, Bristol 2001 D00-02 00:14:43
10 355 Arthur Andersen, Rønne 2002 D00-02 00:16:06
11 352 Anton Sode, Aakirkeby 2001 D00-02 00:17:26
12 316 Jacob Sonne, Nyvest 2001 D00-02 00:18:05
13 318 Kasper Mortensen, Nyvest 2001 D00-02 00:20:11
           
           
Drenge 2003-2005
1 298 Mads Flade, Viking Rønne Håndbold 2004 D03-05 00:12:03
2 294 Markus Blem Ibsen, Stenseby 2004 D03-05 00:12:30
3 313 Anton Stange, Viking Atletik 2003 D03-05 00:12:30
4 325 Jacob Cort, Viking 2004 D03-05 00:13:37
5 287 Mikkel Hansen, Hasle 2004 D03-05 00:13:45
6 295 Laurits Blem Ibsen, Stenseby 2004 D03-05 00:13:57
7 351 Marius Sode, Aakirkeby 2004 D03-05 00:14:02
8 312 Lau Jensen, Hvam St. 2004 D03-05 00:19:20
9 285 Erik Bjerregaard, Rønne Privat Skole 2004 D03-05 00:19:35
10 304 Nicklas Markussen, Aakirkeby 2004 D03-05 00:22:41
11 303 Josias V. Hansen, Østermarie 2005 D03-05 00:22:41
12 327 Lasse Drejer, Randers 2004 D03-05 00:26:06
           
Drenge 2006-2010
1 284 Aksel Bjerregaard, Rønne Privat Skole 2006 D06-10 00:14:01
2 319 Nilas Bo Nielsen, Åkirkeby 2007 D06-10 00:20:37
3 359 Troels B. Lintrup, Rønne 2007 D06-10 00:23:38
4 343 Lucas Larsen, Nexø 2007 D06-10 00:24:10
5 342 Christoffer Andersen, Viking 2007 D06-10 00:24:38
6 308 Simon Hansen, Åkirkeby 2008 D06-10 00:24:54
7 358 Asbjørn Bebe Storgaard, Vordingborg 2008 D06-10 00:25:06
8 337 David Køhlert Hansen, AAIF 2007 D06-10 00:25:41
9 323 Johan Rosenbæk, Aakirkeby 2011 D06-10 00:32:06
           
           
Piger 2000-2002
1 332 Alma Woodhams Lund, Nyvest 2001 P00-02 00:12:02
2 289 Josephine Frost Singleton, Nyvest 2002 P00-02 00:13:19
3 310 Katrine Enni, Team Bornholm Håndbold 2000 P00-02 00:13:43
4 320 Ditte Funch, Pedersker 2001 P00-02 00:14:10
5 299 Antoinette Jørgensen, Team Bornholm Håndbold 2000 P00-02 00:14:30
6 340 Laura Munk Holm, KNIF 2001 P00-02 00:14:40
7 350 Anna Seerup, Aakirkeby 2002 P00-02 00:16:42
8 364 Josephine Wennerstrøm, Tejn 2000 P00-02 00:16:58
9 341 Julie Andersen, Viking 2000 P00-02 00:17:14
10 300 Mirah Andersen, Sommer Radio & TV 2000 P00-02 00:18:25
11 363 Lene Skov, ÅIF 2002 P00-02 00:20:03
12 328 Josefine Holm, Åkirkeby 1999 P00-02 00:20:56
13 293 Mari Kok Madsen, Nyvest 2001 P00-02 00:21:57
14 326 Mathilde Drejer, Randers 2001 P00-02 00:32:06
           
           
Piger 2003-2005
1 321 Alma Kjøller Jensen, Viking 2003 P03-05 00:12:43
2 333 Ida Woodhams Lund, Nyvest 2003 P03-05 00:13:48
3 291 Freja Boss Rasmussen, TIF 2005 P03-05 00:14:01
4 301 Cecilie Juul Christensen, Viking 2003 P03-05 00:14:47
5 292 Celina Boss Rasmussen, TIF 2004 P03-05 00:14:53
6 339 Sille Køhlert Hansen, AAIF 2003 P03-05 00:15:41
7 344 Laura Vibe Sode, Viking 2003 P03-05 00:16:16
8 322 Emma Drop, Sportigan 2003 P03-05 00:18:37
9 314 Laura Dahl Nielsen, Brøndbyøster 2005 P03-05 00:18:57
10 282 Camilla Larsen, ØIF 2003 P03-05 00:20:17
11 283 Frida Jensen, Rønne 2004 P03-05 00:20:17
12 336 Frida Buchart, Svaneke 2005 P03-05 00:30:17
           
           
Piger 2006-2010
1 302 Mathilde Juul Christensen, Viking 2006 P06-10 00:15:41
2 329 Emma Andersen, Lobbæk 2007 P06-10 00:16:24
3 297 Sofie Flade, Rønne 2006 P06-10 00:17:15
4 361 Frederikke Pihl-Nielsen, ÅIF 2006 P06-10 00:17:31
5 353 Alberte Nejstgaard, Pedersker IF 2006 P06-10 00:18:55
6 360 Mathilde T. Andersen, Begsværd 2008 P06-10 00:19:16
7 286 Flora Delfs Rømer, Rønne 2008 P06-10 00:19:59
8 307 Vilma Grønnegaard, Gentofte 2007 P06-10 00:21:55
9 281 Caroline Larsen, ØIF 2006 P06-10 00:22:55
10 345 Andrea Holm, Pedersker 2006 P06-10 00:23:18
11 324 Mary Rosenbæk, Aakirkeby 2006 P06-10 00:23:18
12 290 Natasja Boss Rasmussen, TIF 2008 P06-10 00:23:29
13 330 Lea Jørgensen, Vestermarie 2007 P06-10 00:23:34
14 362 Maria Pedersen, Klemensker 2008 P06-10 00:24:05
15 354 Pernille Linnseth, Vestermarie 2008 P06-10 00:24:26
16 306 Emma Hansen, Åkirkeby 2006 P06-10 00:24:54
17 356 Katrine Olivia Olsen, Rønne 2009 P06-10 00:25:25
18 357 Daniella Marie Olsen, Rønne 2007 P06-10 00:25:27
19 338 Ida Køhlert HAnsen, AAIF 2010 P06-10 00:26:05
20 305 Lærke Ipsen, Aakirkeby 2010 P06-10 00:27:41
21 311 Sine Sonne, ÅIF 2007 P06-10 00:27:41
22 315 Vilja Lund Møller, AAIF 2011 P06-10 00:28:11
23 335 Olivia Buchardt, Svaneke 2007 P06-10 00:30:15